W całym kraju wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem, coraz więcej również potrzeba osób do opieki nad chorymi lub przebywającymi w kwarantannie. Szczególnie opieka potrzebna jest w przypadku seniorów, którzy wymagają pomocy innych. Takiej pomocy pilnie potrzeba w częstochowskim ośrodku Caritas Domus Misericordiae. Zaistniałą tam sytuację przedstawia ks. Paweł Dzierzkowski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej:

– Wczoraj interwencyjnie przyjęliśmy do naszego Domu Pomocy Społecznej Domus Misericordiae w Częstochowie przy ul. Ogrodowej kilka osób z DPS-u z Woźnik, gdzie wyniknęła sytuacja epidemiologiczna. te osoby są zdrowe. Stanęliśmy jednak przed problemem niedoboru pracowników. Na ten moment z tymi osobami jest tylko nasz dyrektor ks. Marek Bator, który dzisiaj otoczył je opieką – umył je, nakarmił, teraz przygotowuje się do podania leków. Za chwile ma do niego dołączyć jedna z sióstr Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego, ale wiemy, że praca z takimi osobami jest bardzo trudna i potrzeba więcej rąk do pracy. To są osoby leżące, dlatego trzeba je nakarmić, umyć, czasem przewinąć. Poszukujemy wolontariuszy, którzy zgodzą się zamknąć na ok. tydzień w ośrodku, żeby służyć seniorom pomocą.

Jak zaznacza ks. Paweł Dzierzkowski, osoby przebywające obecnie w Domus Misericordiae są zdrowe, z negatywnym wynikiem testów na obecność koronawirusa. Jednak ze względu na ich wiek i stan zdrowia wymagają całodobowej opieki. Dlatego Caritas poszukuje wolontariuszy, którzy włącza się w akcję pomocy seniorom. Chętni proszeni są o kontakt pod nr telefonu 606 308 650 (ks. Paweł Dzierzkowski).